OGM ORMANSPOR AVRUPA’DA TARİH YAZMAYA DEVAM EDİYOR..

  • 14.12.2018 00:45:32
  • 360 kişi tarafından görüntülendi.

ACS Sepsi 50 - 69 OGM Ormanspor 

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda mücadele eden ekibimiz Romanya'dan üst tura yükselerek dönüyor.

Karşılaşmaya istekli başlayan ormanın perileri savunmada ve hücumdaki etkili oyunuyla tur atlayan taraf oldu.

Tarihinde ilk defa EuroCup Women’s D grubunda mücadele eden ekibimiz, adını Avrupa’ da en iyi 32 takım arasına yazdırarak, Türkiye’ yi Orman Genel Müdürlüğü camiası adı altında en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Türk bayrağını grurla taşıyan ormanın perileri, karşılaşma sonunda ev sahibi taraftarlardan da Türkiye sloganları eşliğinde büyük alkış aldı.

Ülkemize ve Orman Genel Müdürlüğü camiasına yaşattığı bu büyük mutluluktandolayı OGM Ormanspor ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür eder üst turda başarılar dileriz

Karşılaşmaya daha iyi başlayan Ormanspor, içerden arka arkaya bulduğu sayılarla zorlanmadan skor buldu. İlk çeyrek 19-8 OGM Ormanspor üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Ghizila'nın üçlükleriyle başlayan Sepsi skor sıkıntısını aşarak rahat bir nefes aldı. Ancak savunmada etkili olamayan ev sahibi ekip karşısında takımımız OGM Ormasnpor her hücumdan skorla dönerek farkı açmaya devam ett. İkinci çeyrek 45-29 OGM Ormanspor üstünlüğüyle tamamlandı.

Farkın çok olmasından dolayı üçüncü çeyreğe dış şutlarla başlayan Sepsi, sayıyı çevirmekte başarılı olamayınca daha büyük bir krizle karşı karşıya kaldı. Bu çeyrek daha rahat bir oyun sergileyen Ormanspor ise farklı üstünlüğü korumaya devam etti. Üçüncü çeyrek 58-35 Ormanspor'un farklı üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyrekte oyunun tüm kontrolünü eline alan OGM Ormanspor, hataya izin vermedi ve karşılaşmadan 69-50 galip ayrılarak adını üst tura yazdırmayı başardı.

Ekibimizde Kahleah Copper 22 sayı, 12 ribaund, 2 asist, Rebekah Gardner 17 sayı, 9 ribaund, 4 asist ve Aneika Henry 16 sayı, 11 ribaund, 3 asist, ve Marie Ruzickova 8 sayı, 10 ribaund, 1 asist ile skora katkı sağlayan oyuncular oldu.


#BizBirAileyizBirlikteGüçlüyüz.