Ormanın Perileri “Kadınlara Yönelik Şiddete Son!” diyor

  • 03.12.2018 20:00:14
  • 314 kişi tarafından görüntülendi.

Ormanın perileri “Kadınlara Yönelik Şiddete Son!” diyor

Mersin BŞB Eurocup karşılaşmasına turuncu kıyafetlerle çıkan sporcularımız, “Kadınlara yönelik Şiddetle Mücadele" kampanyasına destek verdi.

Mersin BŞB maçında, kadın basketbolcular sahaya “Kadınlara Şiddete Son” yazan tişörtlerle çıktı. Karşılaşma öncesi basketbol sahasını turuncuya boyayan sporcular, böyle bir kampanyaya destek olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler. Sosyal medya paylaşımlarında da desteklerini yineleyen sporcular “Şiddete sessiz kalmayalım” mesajı verdi.

OGM Ormanspor 62

Mersin Büyükşehir Belediyesi 58

“Kadın her yerde olmalı”

Maçı izleyenler arasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’in eşi Ahu Pakdemirli de vardı. Kampanyaya desteğini dile getiren Pakdemirli “Kadın sadece sporda değil, her alanda olmalı. Şiddetin hiçbir hali kabul edilebilir değil.” diye konuştu.

Orman Gençlik ve Spor kulübü olarak UNDP TÜRKİYE' NİN yanındayız.

UNiTE Cinsiyete Dayalı Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm Kampanyası, her yıl gerçekleşen ve 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nden 10 Aralık İnsan Hakları Günü'ne kadar süren uluslararası bir kampanya. 1991'deki ilk Kadın Küresel Liderlik Enstitüsü’ndeki aktivistler tarafından üretilmiş ve her yıl Kadın Küresel Liderlik Merkezi tarafından koordine ediliyor.  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri tarafından 2008 yılında başlatılan UNiTE Kampanyası Dünya’nın her yerinde kadınlara ve kız çocuklarına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi ve sona ermesi için farkındalık yaratmaya yönelik bir çağrı yapıyor. Bu çağrı dünya genelindeki çok çeşitli kişi ve kuruluş tarafından destekleniyor. UNiTE küresel faaliyetlerinde, 16 gün boyunca kadınlar ve kız çocuklarına yönelik şiddetin ortadan kalktığı daha aydınlık bir geleceği sembolize eden turuncu renk kampanyanın resmi rengi olarak kullanıyor.